Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - XXIII Letnia Liga Szkolna w skokach i kombinacji norweskiej druga edycja.

AKTUALNY KALENDARZ IMPREZ WIOSNA LATO 2024 TUTAJ

*********************************************************************************************************************************************************************

bieg hasiora

ZAPISY TUTAJ

2 października została rozegrana kolejna edycja XXIII Letniej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej. W rywalizacji organizowanej przez MOSiR Zakopane tym razem wzięło udział 7 skoczkiń oraz 63 skoczków w kombinacji norweskiej sklasyfikowano 38 zawodników. Zawody odbyły się na kompleksie skoczni narciarskich COS.

W najmłodszej kategorii wiekowej na K 15 wystartowała tylko jedna zawodniczka Kamila Sobczyk reprezentująca KS Evenement Zakopane. W starszej kategorii na K 35 triumfowała Zuzanna Rapacz KS Evenement, drugą lokatę zajęła Amelia Polanowska AZS, która wyprzedziła Swoje koleżanki klubowe Polę Bełtowska i Łucję Słowik. W najstarszej kategorii wiekowej dziewcząt rywalizowały dwie skoczkinie z AZS Marcelina Bełtowska , która zajęła pierwsze miejsce a druga była Wiktoria Polanowska.

W najmłodszej kategorii wiekowej chłopców na K 15 triumfował Michał Obtułowicz z KS Evenement Zakopane, drugi był Szymon Byrski z , a trzecie miejsce wywalczył Klemens Bafia obaj KS Chochółow.
W starszej kategorii chłopców na K 35 zwyciężył Rafał Rafacz z AZS Zakopane, drugi był Kacper Jarząbek z TS Wisła Zakopane a trzeci Mikołaj Serwatowicz , również TS Wisła Zakopane.

Na K 65 rywalizowały dwie najstarsze kategorie chłopców.
W kat 2004-2005 na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Wróbel z AZS, który wyprzedził Klemens Joniaka z LKS Poroniec i Jana Cudzicha z TS Wisła Zakopane.
W najstarszej kategorii wiekowej zwyciężył Krystian Zygmuntowicz z LKS Poroniec, drugi była Tomasz Piczura z AZS a trzeci Tymoteusz Palka z TS Wisła Zakopane.

W kombinacji norweskiej zawodnicy po konkursie skoków zmierzyli się w biegu na dystansach 2, 3 oraz 5 km w zależnosści od kategorii wiekowej.
W tej konkurencji triumfowali. Bartłomiej Kowalczyk AZS ,Klemens Joniak z LKS Poroniec oraz Kacper Jarząbek TS Wisła Zakopane

Pełne wyniki tutaj w formacie pdf ( RAR)