Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Wystartował 5. Puchar Zakopanego

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

tn IMG 9108 W sobotę 13 stycznia w Ośrodku Narciarsko-Rekreacyjnym Harenda zainaugurowany został tegoroczny Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów.
W pierwszej edycji Pucharu wystartowało duże grono doskonałych zawodniczek
i zawodników, którzy zmierzyli się w slalomie równoległym. Emocjonującą rywalizację oglądała publiczność, która mimo zimna dzielnie kibicowała zawodnikom.

W galerii fotoreportaż 


Pogoda troszkę pomogła organizatorom i nocą przed zawodami poprószył śnieg. Zawodnicy w kategorii kobiet i mężczyzn zostali podzieleni według grup wiekowych. Stok Harendy nie należy do najłatwiejszych i można było spodziewać się różnych rozstrzygnięć. Ostatecznie najlepsze wśród kobiet w swoich kategoriach okazały się: Rumińska Zofia, Tlałka-Długosz Małgorzata, Stoch-Kolasa Magdalena, Pawłowska Paulina. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężyli: Gomuliński Andrzej, Bucki Paweł, Majcher Grzegorz, Gał Przemysław. Najlepsi narciarze otrzymali pamiątkowe medale i puchary oraz nagrody.
Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się poniżej.
Zawody odbywające się w ramach Pucharu Zakopanego zaliczane są również do Mistrzostw Polski Amatorów PZN 2017/2018.
Najbliższa edycja zawodów odbędą się 3 lutego na Kasprowym Wierchu - będzie to slalom gigant, następnie 10 lutego na Harendzie - slalom, a wielki finał zostanie rozegrany
24 lutego na Polanie Szymoszkowej - gdzie zawodnicy zmierzą się w slalomie gigancie.
Zapisy na stronie www.zakopane.pl