Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Pucharowe zmagania na Kasprowym Wierchu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

tn PMU06925 W sobotę 3 lutego, na najbardziej rozpoznawalnej narciarskiej górze Polski – zakopiańskim Kasprowym Wierchu, odbyły się kolejne zawody w ramach 5. edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, wchodzące jednocześnie w skład cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN 2017/2018.

W galerii fotoreportaż z zawodów


Organizatorem zawodów jest Miasto Zakopane i największe stacje narciarskie z Zakopanego. Walka o podium była zacięta, a humory nie opuszczały zarówno sportowców jak i kibiców. Do rywalizacji na Kasprowym zgłosiło się ponad 110 narciarzy, ostatecznie na starcie stanęło blisko 100 zawodników z całego kraju, nie tylko by walczyć o zwycięstwo i nagrody, ale przede wszystkim by aktywnie spędzić czas, na tej niesamowitej górze.
Śniegu nie brakowało, pogoda była łaskawa i pozwoliła przeprowadzić zawody ale już przy dekoracji Kasprowy zasnuł się mgłą. Zawodnicy w kategorii kobiet i mężczyzn zostali podzieleni według grup wiekowych. Na najpopularniejszej "narciarskiej górze" Polski najlepsze wśród kobiet w swoich kategoriach okazały się: Rumińska Zofia, Derwinis Ewa, Stoch-Kolasa Magdalena, Popieluch Agata. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężyli: Koprowski Bolesław, Zukowski Ludwik, Gajewski Wojciech, Mężyk Stanisław, Lubowiecki Tomasz. Najlepsi narciarze otrzymali pamiątkowe medale i puchary oraz nagrody.
Kolejne zawody zaplanowano na 10 lutego na Harendzie. Po raz pierwszy w projekcie popularyzującym narciarstwo alpejskie, odbędzie się również slalom dla dzieci.
Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się poniżej oraz na stronie www.zakopane.pl/puchar-zakopanego.

Puchar Zakopanego to niesamowita sportowa impreza, zorganizowana przez miasto Zakopane i największe zakopiańskie stacje narciarskie. Te zawody sportowe to świetny pretekst do spędzenia wolnego czasu, odpoczynku i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów zawodów.
Dziś Puchar Zakopanego to prestiżowe wydarzenie z bogatą historią sportową, co roku rozgrywane w okresie ferii zimowych. W ramach tegorocznej edycji organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla zawodników i widzów, a poszczególne edycje punktowane są w cyklu Mistrzostw Polski Amatorów.
MIEJSCA I TERMINY KOLEJNYCH EDYCJI:
- Stacja Narciarska Harenda 10.02.2018 slalom
- Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa 24.02.2018 slalom gigant oraz uroczyste rozdanie nagród i zakończenie V Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów.
Do startów zachęcamy wszystkich amatorów narciarstwa, którzy chcą zmierzyć się w rywalizacji o zwycięstwo i powalczyć o nagrody. Oprócz nart i uśmiechu, zabierzcie ze sobą przyjaciół, rodzinę.
Zapisy online przyjmowane są na stronie www.zakopane.pl/puchar-zakopanego
do czwartku przed zawodami oraz w dniu zawodów w biurze zawodów.
Aktualne informacje na www.facebook.com/AlpejskiPucharZakopanego
Dziękujemy zawodnikom i kibicom!