Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Wielkie finałowe emocje Pucharu Zakopanego

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

tn img 0956 W miniony weekend 24 lutego, na Polanie Szymoszkowej, odbyła się ostatnia edycja zawodów w ramach 5. Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Tym samym zakończyły się blisko dwumiesięczne zmagania alpejczyków na zakopiańskich stokach narciarskich. W zawodach wystartowali zawodnicy z całej Polski i z zagranicy, nie tylko by walczyć o nagrody, ale wspólnie się bawić i spędzając aktywnie czas w zimowej stolicy Polski.
W galerii fotoreportaż

 

Decydowały setne sekundy
W sobotę, rozegrane zostały ostatnie zawody z cyklu Pucharu Zakopanego, organizowane przez Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z największymi zakopiańskimi stacjami narciarskimi Harendą, Polaną Szymoszkową i Kasprowym Wierchem.

Sportowa rywalizacja w zawodach wliczanych do cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN toczyła się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i możliwość startu w konkurencji finałowej, w której do zdobycia było łącznie 30 000 zł. Nagrodzona została rekordowa liczba zawodników, aż 37 osób startujących w konkrecji finałowej otrzymało specjalne vouchery i upominki.

Zwyciężczyni Anna Bytnar do Krakowa wyjechała z voucherem na produkty marki Dynafit strategicznego partnera zawodów, na kwotę 8 000 zł, wygrywając z kolejnym zawodnikiem jedynie o 4 setne sekundy! Nagrody najlepszym narciarzom wręczyła Wiceburmistrz Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Mimo trudnych warunków i siarczystego mrozu na starcie zawodów stanęło blisko 100 uczestników.

Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się poniżej oraz na stronie www.zakopane.pl/puchar-zakopanego >>

Dzięki dobrze przemyślanej formule zawodów, każdy uczestnik finału mógł wygrać nagrodę główna, liczył się spryt i powtarzalność czasu w dwóch przejazdach.

Podczas zawodów na stoku narciarskim powstała specjalna strefa partnerów Pucharu Zakopanego. Można było zapoznać się z nowymi trendami w odzieży sportowej firmy Dynafit, która zorganizowała również testy skiturowe. Zawodnicy i kibice mogli także świetnie się bawić w strefie apres-ski podczas koncertu zespołu Porządne Dziewczyny zorganizowanego przez partnera zawodów Poznaj Samki Gruzji, a dawki energii dodawał energetyczny napój Neon.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za wspólną zabawę oraz wspaniałym partnerom: Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa, Ośrodkowi Narciarsko-Rekreacyjnemu Harenda, PKL Kasprowy Wierch, marce Dynafir, sklepowi Polar Sport, Poznaj Smak Gruzji, Aquaparkowi Zakopane, TVP 1, napojom energetycznym Neon, wspólnie z którymi udało się nam zorganizować to wydarzenie, a zawodnicy mogli cieszyć się atrakcyjnymi nagrodami takimi jak: vouchery pobytowe w Hotelu Mercury Kasprowy, Nosalowy Dwór Resort & SPA, vouchery do Aquaparku Zakopane, skipassy na Kasprowy Wierch, Harendę i Szymoszkową, vouchery do sklepów Polar Sport, odzież sportowa i pokrowce na narty marki Salomon oraz wiele innych nagród ufundowanych przez organizatorów i partnerów wydarzenia.

Dziękujemy również mediom, które towarzyszyły nam podczas tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów: TVP 1, TVP 3, TVP 3 Kraków, TVP 3 Katowice, Radio ESKA, TVPodhale, Głos Podhalański, Góral Info, Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, Semestr, Podhale Sport, WATRA, Zakopiec.info, Podhale Region, Narty.pl, podhale24.pl, maloposkaonline.pl.