Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Bieg Po Oddech 2017

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Rain

15°C

Zakopane

Rain

Wind: 11.27 km/h

Uwaga 

 Kalendarz Imprez Sportowych wiosna 2018 do pobrania tutaj

 

REGULAMIN SPORTOWEJ RYWALIZACJI SZKÓŁ 2017/2018 TUTAJ

************

Ranking  IV Zakopiańskiej Ligi Biegowej tutaj   

*******

 

 Zapisy na V OTWARTE MISTRZOSTWA ZAKOPANEGO W BIEGU POD GÓRĘ 21.07.2018 r.PUCHAR POLSKI 2018 W SKYRUNNINGU  TUTAJ

 

 

*******

tn plakat 30 30.06.2018 r. o godzinie 10 w Parku Miejskim odbędzie sie II Turniej Tenisowy o Puchar Burmistrza. Zapisy od godziny 9 tego samego dnia.Wszelkie informacje na naszej stronie, a wyniki I Turnieju już niebawem.

tn baner 3080x1750 4 3 września br  o godz 10,00 w zakopiańskim Parku Miejskim na 5 km trasę  poprowadzoną ulicami  naszego Miasta wyruszą uczestnicy Biegu Po oddech. Organizatorami imprezy są: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oraz Urząd Miasta Zakopane, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem . Patronat honorowy nad Biegiem objęli Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Bąka Starosta powiatu Tatrzańskiego, Leszek Dorula Burmistrz Miasta Zakopane, oraz Justyna Kowalczyk.

 BIEG PO ODDECH
REGULAMIN

Patronat Honorowy:
Pana Jacka Krupy Marszałka Województwa Małopolskiego, Pana Piotra Bąka Starosty Tatrzańskiego, Pana Leszka Doruli Burmistrza Miasta Zakopane, Pani Justyny Kowalczyk
Organizator
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
Współorganizator
Urząd Miasta Zakopane, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem,
Bieg ligowy:
Zakopiańska Liga biegowa, 8. Pko Festiwal Biegowy
Sponsor Główny
Santander Consumer Bank S.A.
Sponsor Złoty
Blachotrapez Sp. z o.o.
Sponsorzy Nagród
Platan Hotels & Resorts Sp. z o.o., Blachotrapez Sp. z o. o. , Mammut
COBI S.A., Health Resort & Medical SPA Panorama Morska, Nutricia Polska Sp. z o.o., I. i A. Ziółkowscy Aico Trade International s.j., Philips Avent
Partnerzy Biegu
Kinga Pienińska, Attiq, Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych, WIŚNIOWSKI” Sp. z o.o. S.K.A.NajtańszeGadżety.pl, Malta Służba Medyczna, Fitness pod Tatrami, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, RCKiK Zakopane
Patronat medialny
TVP Kraków, Tv Podhale, Radio Plus, Tygodnik Podhalański, Podhale24.pl. malopolskaonline.pl, Watra.pl, Festiwal Biegów.pl, Biegam bo lubię, Oddech Życia

I. CEL ZAWODÓW
Pozyskanie środków na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie w zakupie leków dla chorych na mukowiscydozę.
Budowanie świadomości społecznej mukowiscydozy.
Budowanie świadomości chorych na mukowiscydozę oraz członków ich rodzin i najbliższego otoczenia odnośnie roli aktywności fizycznej, w tym biegania, w codziennej fizjoterapii chorych na mukowiscydozę, oraz jej wpływie na jakość i długość ich życia.
Przełamywanie barier i integracja społeczna osób niepełnosprawnych chorych na mukowiscydozę.
Promocja miasta Zakopane.

II. TERMIN, MIEJSCE I GODZINY STARTU

Bieg odbędzie się w dniu 3 września 2017 r. w Zakopanem.
Linia startu i meta znajdować się będą w Parku Miejskim w Zakopanem.
Start zawodów: godzina 10:00.
Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi co 1 kilometr. 4. Zakończenie zawodów godzina 11:00, zakończenie dekoracji zawodników oraz imprez towarzyszących godzina 13:00.

III. TRASA, DYSTANS

Trasa przebiegać będzie ulicami: Park Miejski – Plac Niepodległości – Grunwaldzka- Kornela Makuszyńskiego – Józefa Piłsudskiego – Bronisława Czecha – Stefana Żeromskiego – Sabały – Piłsudskiego – Kornela Makuszyńskiego – Grunwaldzka – Plac Niepodległości- Park Miejski.
Planowany dystans 5 km to jedno okrążenie tymi ulicami.

IV.LIMIT I POMIAR CZASU

Łączna liczba Uczestników ograniczona jest do 900 osób.
Limit czasu na pokonanie dystansu w biegu wynosi 1 godzina.
Zawodnicy, którzy nie ukończą biegu w limicie czasu zobowiązani są do zejścia z trasy.
Punkty pomiaru czasu rozmieszczone będą na starcie, trasie i mecie. Ominięcie któregokolwiek punktu kontroli pomiaru czasu spowoduje dyskwalifikację zawodnika.

V. ZGŁOSZENIA

Zgłoszeń można dokonywać od dnia 3 marca do 10 sierpnia drogą elektroniczną na dedykowanej stronie internetowej http://bieg.ptwm.org.pl/
Przy zgłoszeniu osób biorących udział w zawodach na wózkach, należy podać imię i nazwisko asystenta.
Pakiety startowe odbierać można od dnia 2 września w dniach i godzinach pracy Biura Zawodów, zgodnie z Rozdziałem IX niniejszego regulaminu.
Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia listy startowej / zgłoszeń w momencie przekroczenia limitu ilości zgłoszonych Uczestników biegu.
Pierwszeństwo udziału w biegu mają osoby, które zapisały się i uiściły wcześniej opłatę startową.
Zapisy osób chorych na mukowiscydozę będą przyjmowane pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. We terminie od 3 marca do 10 sierpnia należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie biegu na wskazany powyżej adres e-mail. Opłata i odbiór pakietu startowego dla chorych na mukowiscydozę jest możliwy wyłącznie w dniach i godzinach pracy Biura Zawodów, zgodnie z Rozdziałem IX niniejszego regulaminu.

VI. UCZESTNICTWO

Prawo uczestnictwa w biegu głównym mają wszyscy bez ograniczeń wiekowych.
Wszyscy zawodnicy odbierający pakiet startowy są zobowiązani do złożenia deklaracji uczestnictwa w Biurze Zawodów.
Podpisując deklarację uczestnictwa Uczestnik zaświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w zawodach oraz, że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.
Osoby poniżej 18 roku życia zobowiązane są dostarczyć pisemną zgodę opiekuna prawnego na udział w zawodach. Niedostarczenie zgody skutkować będzie brakiem możliwości odbioru pakietu startowego i udziału w zawodach. Opłata startowa w takiej sytuacji nie będzie zwracana.
Dla osób zapisanych do biegu w terminie do 10 sierpnia 2016 r, organizator zobowiązuje się zapewnić koszulkę zgodnie ze zgłoszonym rozmiarem. Po dniu 10 sierpnia organizator nie gwarantuje otrzymania koszulki. Zadeklarowany rozmiar koszulki nie podlega wymianie. Rozmiar koszulki można zweryfikować na stronie producenta www.attiq.net
W pakiecie startowym uczestnicy otrzymują numer startowy z chipem elektronicznym, agrafki do jego przypięcia i pamiątkową koszulkę techniczną, a po ukończeniu biegu pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny.
Zawodnicy zobowiązani są do udziału w biegu w otrzymanej od organizatora koszulce okolicznościowej. Zawodnicy w koszulkach innych niż otrzymane w pakiecie startowym mogą zostać wykluczeni z biegu, a ich wynik nie zostanie uwzględniony w kwalifikacji końcowej.
Podczas biegu wszyscy zawodnicy muszą mieć numery startowe przymocowane do przedniej części koszulki startowej. Zasłanianie numeru startowego w części lub w całości bądź jego modyfikacja jest zabroniona.
Przebywanie na trasie biegu bez ważnego numeru startowego jest niedozwolone. Osoby bez ważnego numeru startowego będą usuwane z trasy przez obsługę trasy. W szczególności zabrania się poruszania się po trasie biegu na rowerach, deskorolkach i innych urządzeniach mechanicznych, wózkach bez asystenta oraz ze zwierzętami.
W dniu biegu zostaną zorganizowane szatnie i przebieralnie dla uczestników zawodów, które znajdować się będą przy Biurze Zawodów.

VII. OPŁATY

CAŁKOWITY DOCHÓD UZYSKANY W RAMACH ORGANIZACJI BIEGU ZOSTANIE PRZEZNACZONY NA ZAKUP NIEZBĘDNEGO SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO ORAZ WSPARCIE W ZAKUPIE LEKÓW DLA CHORYCH NA MUKOWISYCDOZĘ

Opłata startowa za udział w biegu wynosi:

a) Dla osób dorosłych (pełnoletnich) – 55 zł
b) Dla dzieci i młodzieży do lat 17 włącznie – 45 zł
c) Dla osób chorych na mukowiscydozę – 10 zł
W miarę wolnych miejsc zgłoszenia do biegu można dokonać również bezpośrednio w Biurze Zawodów w godzinach jego otwarcia. Opłata startowa uiszczana w biurze zawodów wynosi 70 zł.

Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi.
Opłacenie startowego oraz pobranie numeru jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
Istnieje możliwość odbioru pakietów przez osoby upoważnione. W takim przypadku osoba odbierająca powinna posiadać upoważnienie podpisane przez Uczestnika biegu.
Osoby zgłaszające się do udziału w biegu w Biurze Zawodów mogą odebrać pakiet startowy wyłącznie na podstawie dowodu uiszczenia opłaty startowej.

VIII. FAKTURY VAT

Faktura VAT za bilet wstępu na udział w zawodach (opłata startowa) wystawiona zostanie wyłącznie dla tych zawodników, którzy zaznaczą chęć jej otrzymania w formularzu rejestracyjnym.
Faktura VAT dla osób dokonujących zakupu biletu na udział w zawodach (opłata startowa) w Biurze Zawodów będzie wysyłana na żądanie.
Zgodnie z przepisami podatkowymi, ze względu na dokonanie płatności przed wykonaniem usługi, zostanie wystawiona faktura zaliczkowa obejmująca pełną kwotę wniesionej opłaty. Tym samym faktura zaliczkowa jest jednocześnie fakturą końcową.

IX. BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów mieścić się będzie w budynku Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem, ul. Partyzantów 1/5 i czynne będzie:
w dniu 2 września, w godzinach 15.00 – 19.00
w dniu 3 września, w godzinach 7.00 – 9.15 / po tej godzinie pakiety nie będą wydawane/ .
Dla uczestników biegu przygotowany będzie depozyt i szatnia. Będą one czynne w dniu zawodów w godzinach od 7:00 do 11:30.

X. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Administratorem danych osobowych uczestników biegu jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą z siedzibą w Rabce-Zdroju (34-700) przy ul. Prof. Jana Rudnika 3B.
Dane uczestników biegu będą przetwarzane w celu organizacji, rozliczenia, wyłonienia zwycięzców biegu oraz przyznania i wydania nagród. W ramach wskazanego celu przetwarzania zawiera się również publikacja imienia i nazwiska uczestnika biegu, roku urodzenia, nazwy miejscowości, w której zamieszkuje oraz uzyskanego przez niego czasu.
Organizator zastrzega sobie również prawo do relacjonowania przebiegu biegu oraz późniejszego wykorzystywania wykonanych zdjęć oraz materiałów filmowych przedstawiających przebieg biegu w celach promocyjnych oraz informacyjnych, co uczestnik przyjmuje do wiadomości.

Uczestnikom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie swoich danych osobowych przez uczestników biegu jest dobrowolne, przy czym niezbędne do udziału w biegu.

XI. KLASYFIKACJA Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w następujących kategoriach wiekowych
Nazwa kategorii Płeć Przedział wiekowy Lata urodzeń
U5 Dz/Ch do 5 lat Dzieci urodzone do 2012 roku
U7 Dz/Ch 6-7 lat 2010-2011
U9 Dz/Ch 8-9 lat 2008-2009
U11 Dz/Ch 10-11 lat 2006-2007
U14 Dz/Ch 12-14 lat 2003-2005
U17 Dz/Ch 15-17 lat 2000-2002
U29 K/M 18-29 lat 1988-1999
U39 K/M 30-39 lat 1978-1987
U49 K/M 40-49 lat 1968-1977
U59 K/M 50-59 lat 1958-1967
U69 K/M 60-69 lat 1948-1957
U70+ K/M 70 lat i powyżej Osoby urodzone w roku 1947 i starsze

Osoby chore na mukowiscydozę będą sklasyfikowane również w dodatkowej kategorii. Nazwa kategorii: PTWM

XII. NAGRODY

Organizator uhonoruje najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu.

Kategoria Open Kobiety / Mężczyźni
1 miejsce – weekendowy pobyt w Hotelu Aries & Spa w Zakopanem dla dwóch osób
2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 600 zł
3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 300 zł

w kategoriach wiekowych od U17 do U70+ Kobiety/Mężczyźni
1 miejsce – puchar i dyplom
2 miejsce – puchar i dyplom
3 miejsce – puchar i dyplom

w kategoriach dziecięcych U5, U7, U9, U11, U14 Dziewczęta/Chłopcy

1 miejsce – puchar i dyplom plus zabawka ufundowana przez firmę COBI
2 miejsce – puchar i dyplom plus zabawka ufundowana przez firmę COBI
3 miejsce – puchar i dyplom plus zabawka ufundowana przez firmę COBI

w kategorii PTWM
1 miejsce – puchar i dyplom plus trzydniowy pobyt nad morzem w Panoramie Morskiej dla dwóch osób plus sterylizator Philips Avent 3w1
2 miejsce – puchar i dyplom plus bon na zakup Nutridrinków firmy Nutricia o wartości 500 zł plus sterylizator Philips Avent 3w1
3 miejsce – puchar i dyplom plus sterylizator Philips Avent 3w1

Nagrody w kategorii open i w kategoriach wiekowych nie kumulują się.

Dzieci pokonujące trasę w wózkach nie biorą udziału w podziale nagród (nie dotyczy osób niepełnosprawnych).

XII. UWAGI KOŃCOWE

Kontakt do organizatora tel. 536 210 250, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nie dopuszcza się startu zawodników ze zwierzętami oraz wózków bez asystenta.
Organizator zapewnia Uczestnikom opiekę medyczną na czas trwania zawodów.
Zawody odbędą się bez względu na pogodę.
Komisję sędziowską powołuje Organizator.
Koszty związane z organizacją zawodów pokrywa Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Pozostałe koszty pokrywają zawodnicy lub jednostki delegujące.
Nagrody dla zwycięzców mogą być odebrane tylko w trakcie dekoracji. Nagrody nie będą wydawane innym osobom ani wysyłane pocztą.
Wyniki zawodów zostaną umieszczone na stronie internetowej biegu.
We wszystkich sprawach nieujętych Regulaminem decyduje Organizator Biegu, któremu przysługuje wiążąca i ostateczna interpretacja Regulaminu.

 

tn plakatA5