Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - KOMUNIKAT – Sportowa Rywalizacja Szkół, inne imprezy sportowo – rekreacyjne.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

                                                                                                  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

 

 

 

 

tn 1920x700 mosir Forrest Run SLIDER z logami

 

 Zapisy do Biegu  Run Forrest TUTAJ

 

tn 1920x700 mosir Rower Jest Wielce OK

logomosir zPoniżej podajemy komunikat dotyczący Sportowej Rywalizacji szkól i organizacji innych imprez sportowych.

Gdy w połowie marca zawieszaliśmy zawody w ramach Sportowej Rywalizacji Szkół Powiatu Tatrzańskiego nikt z nas nie wiedział jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju i jak długo przyjdzie nam czekać na powrót do normalnego funkcjonowania. Ponieważ w pierwszych miesiącach epidemii w naszym regionie była mała ilość zachorowań z umiarkowanym optymizmem czekaliśmy na rozwój sytuacji. Niestety począwszy od miesiąca czerwca ilość zakażeń na naszym terenie zaczęła gwałtownie rosnąć co spowodowało, że należymy do obszarów o największej ilości zachorowań w stosunku do liczby mieszkańców. Skutkuje to umieszczeniem naszego powiatu najpierw w żółtej, a obecnie czerwonej strefie.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji funkcjonuje w szczególnym rygorze sanitarnym udostępniając swoje obiekty na zajęcia szkolne i zajęcia zorganizowanych grup sportowych (boisko na Orkana, boiska wielofunkcyjne, korty tenisowe, place zabaw, siłownie zewnętrzne oraz skate park w Parku Miejskim). Przygotowaliśmy także imprezy sportowe Puchar Burmistrza w Tenisie Ziemnym (5 turniejów) w terminie czerwiec - wrzesień, VII Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w biegu pod górę (5 biegów) - lipiec. Wszystkie zawody rozgrywane były w warunkach szczególnego rygoru sanitarnego. Zaproponowaliśmy również mieszkańcom naszego regionu możliwość rywalizacji wirtualnej w I Zakopiańskim Siedmioboju Olimpijskim oraz Teście Coopera. Uczestnicy tej rywalizacji przesłali do nas ponad 300 wyników.
W sierpniu przygotowaliśmy kalendarz imprez i wydarzeń sportowych na jesień ze szczególnym uwzględnieniem Sportowej Rywalizacji Szkół. Jednak coraz większa ilość przypadków koronawirusa w Powiecie Tatrzańskim, a co za tym idzie zwiększone obostrzenia praktycznie uniemożliwiają prowadzenie rywalizacji sportowej wśród młodzieży szkolnej. Mając to na względzie i przede wszystkim wykazując szczególną troskę o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz ich rodzin nie wznawiamy Sportowej Rywalizacji Szkół. Będziemy uważnie przyglądać się sytuacji w kraju i w regionie. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami miasta i powiatu. Jak tylko sytuacja zmieni się na tyle, że będziemy mogli rozważać powrót do organizacji imprez szkolnych niezwłocznie o tym poinformujemy.
Jednocześnie apelujemy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, noszenie maseczek w miejscach publicznych, zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk. Tylko odpowiedzialne zachowanie i szacunek dla własnego i cudzego zdrowia może dać nam nadzieję na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i szybki powrót do normalności.