Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - IX Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

                                                                                                  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

                                                                                  Kalendarz imprez sportowych Zima  2022/2023

 

 

***********************************************************************************************************************************************************************

 

UWAGA!!!!!
Zawody XLV SZKOLNEJ LIGI SPORTÓW ZIMOWYCH, PUCHAR ZAKOPANEGO DZIECI I MŁODZIEŻY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM na Kasprowym Wierchu Z POWODU ZAGROZENIA LAWINOWEGO ZOSTAJA ODWOŁANE. 

 

tn puchar 2023 plakat B2 logotypy 29.12 11

XLV SZKOLNA LIGA SPORTÓW ZIMOWYCH

PUCHAR ZAKOPANEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM – ZAKOPANE 2023

link do zapisów :TUTAJ

 

tn DSCF1533 Na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu odbyła się Ceremonia Otwarcia IX Ogólnopolskich Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie, tenisie stołowym i biatlonie letnim. Igrzyska potrwają do najbliższej niedzieli i są ostatnimi eliminacjami do 8. Mistrzostw Europy, które już w sierpniu będą gościły w Krakowie.

 W galerii fotoreportaż !!

 

 

 

 

 

 

Na Ceremonii Otwarcia obecny był zastępca burmistrza- Mariusz Koperski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem- Jacek Bartlewicz i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem- Leszek Behounek.

Na początku sportowcy tradycyjnie już przedefiladowali100 metrów na stadionie COS-u, później wzniesiono polską flagę i flagę Igrzysk, a następnie wszyscy uczestnicy i goście zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło też przemów.

- Wszyscy sportowcy wzbudzają we mnie podziw i ogromny szacunek- mówił zastępca burmistrza Mariusz Koperski. – Ale wy, uczestnicy Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Dializowanych szczególnie mi imponujecie. Pokazujecie bowiem, w jak cudowny sposób można wykorzystać podarowane po raz drugi zdrowie i życie. Powinniście być stawiani innym za wzór- dodał Koperski.

Ciepłych słów pod adresem sportowców nie szczędził też dyrektor MOSiR-u Leszek Behounek.- Miałem okazję już wczoraj widzieć wasze zmagania sportowe i chylę przed wami czoła- mówił.- Wymagacie od siebie bardzo dużo. Nawet więcej niż inni. Jednocześnie bardzo często jesteście sprawniejsi fizycznie od osób, które są całkowicie zdrowe. Wielu może wam tego pozazdrościć. Jesteście dowodem na to, że chęci, hart ducha i ciężka praca są czymś, co może przenosić góry- podsumował.

Krystyna Murdzek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji przypomniała, że zakopiańskie Igrzyska są ostatnimi przed eliminacjami do 8. Mistrzostw Europy, dlatego tym bardziej trzeba się postarać i mocno walczyć o awans do nich. – Dotychczas w mistrzostwach Europy i świata nasi polscy zawodnicy zdobyli w sumie 230 medali. Ta niemała liczba świadczy o tym, że jesteśmy naprawdę silną grupą, mającą duże szanse na powalczenie w najbliższym czasie w Krakowie- mówiła.

tn DSCF1526

tn DSCF1521