Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - XX Letnia Liga Szkolna w skokach i kombinacji rozpoczęta.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

                                                                                                  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

                                                                                  Kalendarz imprez sportowych Zima  2022/2023

*************************************************************************************************************************************************************************

tn Oppenheim PDF lite 10001 00

 

 Zapisy na zawody TUTAJ

 

 

****************************************************************************************************************************************************************

tn DSCF2763 W miniony weekend na kompleksie średnich skoczni zakopiańskiego COS konkursami skoków i kombinacji norweskiej zainaugurowano rywalizację XX Letniej Ligi Szkolnej. W pierwszej odsłonie turnieju wzięło udział 55 skoczków i 6 skoczkiń. Natomiast w kombinacji sklasyfikowano 36 zawodników.

 

 

Wśród dziewcząt młodszych na K 35 najlepsza okazała się Kamila Karpiel , druga była Róża Pawlikowska a trzecia Sabina Król Czwarte miejsce przypadło Oldze Gębik, która tym samym zadebiutowała w Lidze Szkolnej. Wszystkie dziewczęta są zawodniczkami zakopiańskiego AZS-u. Wśród starszych dziewcząt rywalizację na k 65 wygrała Joanna Kil AZS Zakopane przed Katarzyną Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre.

Wśród najmłodszych uczestników na K 15 zwycieżył Mikołaj Serwatowicz,z TS Wisła Zakopane, drugi był Andrzej Waliczak z LKS Poroniec Poronin a trzecie miejsce wywalczył Jan Mroczkowski z KS Chochołów. Na K 35 w kategorii dzieci triumfował Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane, drugie miejsce zajął Stanisław Majerczyk z KS Chochołow a trzecie Maciej Dawidek z KS AZS Zakopane.
W kategorii młodzików letni sezon doskonale rozpoczął Marcin Topór z KS AZS Zakopane, który pokonał Mateusza Jarosza z TS Wisła Zakopane i swojego kolegę klubowego Kacpra Stosela . Wśród juniorów młodszych podobnie jak w poprzednim sezonie rywali zdeklasował Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane, drugi był Andrzej Szczechowicz a trzeci Mateusz Gąsienica Makowski obaj również zawodnicy TS Wisła Zakopane.

W kombinacji norweskierj triumfowali w dzieciach Jan Rzadkosz, przed Stanisławem Majerczykiem i Maciejem Dawidkiem, w kategorii młodzików Mateusz Gruszka przed Krzysztofem Kietą i Oskarem Rojkiem a w juniorach młodszych Dawid Jarząbek przed Andrzejem Szczechowiczem i Mateuszem Gąsienicą Makowskim.

Pełne wyniki tutaj w formacie pdf