Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - V BIEG HASIORA JUŻ ZA NAMI

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

                                                                                                  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

                                                                                  Kalendarz imprez sportowych Zima  2022/2023

 

 

***********************************************************************************************************************************************************************

 

UWAGA!!!!!
Zawody XLV SZKOLNEJ LIGI SPORTÓW ZIMOWYCH, PUCHAR ZAKOPANEGO DZIECI I MŁODZIEŻY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM na Kasprowym Wierchu Z POWODU ZAGROZENIA LAWINOWEGO ZOSTAJA ODWOŁANE. 

 

tn puchar 2023 plakat B2 logotypy 29.12 11

XLV SZKOLNA LIGA SPORTÓW ZIMOWYCH

PUCHAR ZAKOPANEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM – ZAKOPANE 2023

link do zapisów :TUTAJ

 

IMG 20221009 101328 crop W niedzielę, 9 października 2022, po raz piąty w Kuźnicach przy pomniku autorstwa Władysława Hasiora zabrzmiał wystrzał z pistoletu startowego rozpoczynającego kolejny Bieg Hasiora. Wytrwałych zawodników nie odstraszył poranny deszcz, a niska temperatura podnosiła adrenalinę i gotowość do startu.

 O godzinie 8 wystartowało z Kuźnic aż 113 osób biegnących tradycyjnie pięciokilometrową trasą poprowadzoną tym razem do gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego, który w tym roku świętuje jubileusz 100-lecia. W tegorocznej historii biegu zapisało się wiele indywidualnych osiągnięć sportowych, a rekord Władysława Hasiora został znów pobity.

 
Silna reprezentacja z Mszany Dolnej zdominowała podium w kategoriach Open Mężczyzn. Pierwszy na mecie pojawił się Emil Drabik, który ukończył bieg z czasem 14:40, pobijając tym samym rekord artysty (15:34). Drugi był Piotr Kita z czasem 15:02, natomiast na trzecim miejscu zameldował się Jan Wydra z czasem 15:08.
 
Tylko kilka minut później na metę dotarła czołówka kobiet, które wywalczyły miejsca na podium w kategorii Open Kobiet. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Frączysta z Kościeliska, z czasem 18:36, drugie miejsce Anna Śliwa z Tomaszowa Lubelskiego z czasem 19:51 i trzecie miejsce Urszula Dudzik z Mszany Dolnej z czasem 20:32.
 
Wszyscy zawodnicy w dynamicznym tempie i z zacięciem na twarzach ukończyli bieg zajmując kolejne miejsca w kategoriach wiekowych. Na  stracie stanęła liczna grupa dziesięciolatków. Wystartowali w kategorii Juniorów Kobiet i Mężczyzn. Tu toczyły się najbardziej zacięte walki o najlepszy wynik.
 
Na mecie na zawodników czekała ciepła herbata i słodki poczęstunek. Rozgrzewały i umilały czas podczas wymiany ekscytujących wrażeń z biegu.
 
Cieszymy się, że po raz kolejny tak wiele osób wzięło udział w tegorocznych zawodach. Partnerem V Biegu Hasiora był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, który po raz kolejny wspierał Muzeum Tatrzańskie cennym doświadczeniem i profesjonalną pomocą przy organizacji Biegu.
 
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, życzymy dalszej niezawodnej formy. Zapraszamy do udziału także w Wirtualnym Biegu Hasiora, który trwa do 16 października. Dbajmy o formę na kolejne wyzwania biegowe, do zobaczenia za rok na VI Biegu  Hasiora łączącym kulturę, sztukę i sport w jednym.