Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - VIII Zakopiański Bieg Niepodległości za nami

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

                                                                                                  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

                                                                                  Kalendarz imprez sportowych Wiosna 2022

**********************************************************************************************************************************************************************************************************

Bieg Papieski

I Bieg Papieski Jubileusz 25-lecia wizyty Jana Pawła II w Zakopanem Zakopane 4 czerwca 2022 roku

LINK DO ZAPISÓW TUTAJ

 

*****************************************************************************************************************************************************************************************************************

 

 

RUN FORREST - GREAT COMEBACK! 
800 km

tn Rum Forrest

 

„Run Forrest" powraca… bo przecież trzeba z gór wrócić nad morze :-).

Tym razem macie do pokonania okrągłe 800 km z Zakopanego nad polskie morze do Władysławowa.

Jak zwykle za niezwykle niskie wpisowe - 39 zł otrzymujecie wielomiesięczną super zabawę i motywacje do ruchu, z pełną obsługą informatyczną i możliwością śledzenia swych postępów i rywalizacji z innymi online.

UWAGA !!! Bieg zaliczany do ZLB zasada punktacji taka jak w zeszłym roku czyli
zakończenie pełnego dystansu 800 km = 80 pkt. , jeżeli ktoś nie zaliczy całego
wyzwania punkty będą naliczane zgodnie z przebiegniętym dystansem np: 250 km=25 pkt.

 

tn IMG 8746 11 listopada br odbył sie po raz VIII Zakopiański Bieg Niepodległości. Na starcie biegów na dystansie 5 i 10 km oraz marszu nordic walkin stanęło blisko 500 uczestników z Polski oraz Słowacji. W biegu na 10 km triumfowali Joanna Bukowska Golak z Opola oraz Simon Pyrć z Krakowa. z biegu na dystansie 5 km Anna Hruby z Rozkochowa oraz Janusz Gawronz Limanowej W marszu na 5 km najlepsi byli zakopiańczycy Magdalena Domagalska Zająć oraz Franciszek Fatla.

 W galerii fotoreportaż

Bieg został zorganizowany przez MOSiR Zakopane pod honorowym patronatem Piotra Bąka - Starosty Powiatu Tatrzańskiego,Leszka Doruli - Burmistrza Miasta Zakopane a Partnerem Biegu był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Oswalda Balzera w Zakopanem .
Start poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Polski. Organizatorzy składają szczególnie podziękowania dla:
Pan Janusz Kalata firma "GATER" za ogromną pomoc przy wytyczaniu i wygradzaniu trasy biegu, Panu Dariuszowi Gryniewiczowi za ufundowanie herbaty dla wszystkich uczestników biegu, Druhom OSP Olcza za pomoc przy zabezpieczeniu trasy biegu, Panu dyrektorowi LO Oswalda Balzera Markowi Donatowiczowi za udostępnienie budynku szkoły na potrzeby organizacji biegu, wolontariuszom z LO Oswalda Balzera oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół Budowlanych za pomoc przy organizacji biegu..

 

Wyniki
bieg 10 km

Kobiety
1.Bukowska-Golak, Joanna Opole POL 0:44:11.88
2.Sułkowska, Anna MOK Mszana Dolna Limanowa POL 0:44:49.69
3.Kakusová, Jarmila KB Breza Zákamenné SVK 0:45:55.19
4. Sułkowska, Elżbieta Limanowa POL 0:45:58.83
5.Sienkiewicz, Anna Tychy POL 0:47:00.12
6. Michalik-Zawadzka, Edyta KW Zakopane Ratułów POL 0:49:03.07

 

Mężczyźni
1. Pyrć, Simon Kraków POL 0:35:56.58
2. Opiał, Grzegorz Gorący Potok Team Wiśniowa POL 0:37:04.91
3. Gałdyn, Kamil Gorący Potok Team Szaflary POL 0:37:13.12
4. Sułek, Wojciech TG Sokół Zakopane Zakopane POL 0:38:16.76
5. Jachymiak, Robert Nowy Targ POL 0:38:23.04
6. Bodurka, Adam RMT Team Zakopane POL 0:38:29.72

bieg 5 km

Kobiety
1. Hruby, Anna KS AZS AWF KRAKÓW Rozkochów POL 0:19:45.81
2. Banaś, Roksana KS Chochołów Czarny Dunajec POL 0:21:45.67
3. Pabin, Zuzanna Dzianisz POL 0:22:21.18
4. Wyraz, Lena Zakopane POL 0:22:32.54
5. Stachura, Iga Rabka-Zdrój POL 0:23:12.81
6. Żurek, Beata Rabka-Zdrój POL 0:23:16.70

Mężczyźni
1. Gawron, Janusz Brygada Beskidów Limanowa POL 0:17:55.33
2. Antosik, Piotr Dogoń Grodzisk Mazowiecki Jaktorów POL 0:18:13.96
3. Sumara, Tadeusz Chabówka POL 0:18:45.20
4. Klimecki, Krystian Kościelisko POL 0:18:51.60
5. Konarski, Maciej Dogoń Grodzisk Mazowiecki Podkowa Leśna POL 0:18:58.61
6. Pradziad, Andrzej KS Murzasichle Murzasichle POL 0:19:07.58

marsz Nordic Walking 5 km

Kobiety
1. Domagalska-Zając, Magdalena MagFit Zakopane POL 0:37:12.54
2. Kwidzyńska, Karolina POL 0:37:30.66
3. Pietruś, Beata Kacwin POL 0:37:40.48
4. Gąsienica, Zuzanna UKS Regle Zakopane POL 0:38:44.51
5. Ścisłowska, Agnieszka PUNKT TATRY Zakopane POL 0:38:54.17
6. Rejewska, Anna Zakopane POL 0:39:02.51

1. Fatla, Franciszek Zakopane POL 0:30:00.97
2. Ordzowiały, Piotr NIWA Osielec Osielec POL 0:31:04.93
3. Fatla, Franciszek ZSB Zakopane Zakopane POL 0:35:29.14
4. Kowalczyk, Tadeusz Kraków POL 0:35:48.11
5. Jelonek, Bartłomiej TESKO Zakopane POL 0:38:30.34
6. Gut, Paweł HANDICAP Zakopane Zakopane POL 0:41:59.84

 

 

Pełne wyniki tutaj w formacie pdf