Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - 1. ROK – BIEG NOCNY ZAKOPANE

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

                                                                                                  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

                                       AKTUALNY KALENDARZ IMPREZ WIOSNA LATO 2024 TUTAJ

***********************************************************************************************************************************************************************

*************************

bieg nocny

 

 ZAPISY ON LINE do 20 CZERWCA 2024 TUTAJ

**************************************************************************************  *****************************************************************************

tn plakat BPG

 

LINK DO ZAPISÓW TUTAJ

 

bieg nocny 22 czerwca o godz 20,30 w Zakopanem rozpocznie się 1 edycja Biegu Nocnego. Organizatorami są Słowacka Bee COOL oraz MOSiR Zakopane

 Szczegóły poniżej.

 

"Limit uczestników może być dostosowany na podstawie decyzji organizatora lub zgodnie z obowiązującymi zasadami epidemiologicznymi i higienicznymi.
 
Zasady: Bieg odbywa się zgodnie z zasadami Światowej Federacji Lekkoatletycznej (WA) oraz niniejszymi propozycjami.
 
Główni funkcjonariusze:
- Dyrektor wydarzenia: p. Leszek Behounek
- Główny organizator: Jozef Pukalovič
- Dyrektor techniczny: Ivan Dic
- Dyrektor sportowy: Tomáš Willwéber
- Sędzia główny: Dag Bělák
 
Rejestracja:
- online do 20.06.2024 za pośrednictwem https://b4sportonline.pl/bieg_nocny_zakopane/
- osobiście w piątek 21.06.2024 i sobotę 22.06.2024 od 12:00 do 18:00 w Zakopanem (jeśli limit uczestników nie zostanie wypełniony)
 
Przed wydarzeniem sprawdź, czy Twoje imię znajduje się na liście startowej. Jeśli nie, skontaktuj się z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Kategorie: Mężczyźni i kobiety
 
Mężczyźni:
- M miejsce ogólne
- M do 39 lat (rok urodzenia 1985–2009)
- M40 – wiek 40–49 lat (rok urodzenia 1975–1984)
- M50 – wiek 50–59 lat (rok urodzenia 1965–1974)
- M60 – wiek 60 i więcej lat (rok urodzenia 1964 i wcześniej)
 
Kobiety:
- K miejsce ogólne
- K do 39 lat (rok urodzenia 1985–2009)
- K40 – wiek 40–49 lat (rok urodzenia 1975–1984)
- K50 – wiek 50–59 lat (rok urodzenia 1965–1974)
- K60 – wiek 60 i więcej lat (rok urodzenia 1964 i wcześniej)
 
Limit wiekowy: 15 lat (w dniu biegu uczestnik musi mieć ukończone 15 lat)
W przypadku uczestników do 18 lat, włącznie, wymagana jest zgoda prawnego opiekuna, który przejmuje odpowiedzialność za danego biegacza."
Organizator główny: Miasto Zakopane, BE COOL, s.r.o.
 
Termin: 22.06.2024
 
Miejsce: Zakopane, Polska
 
Godzina wydarzenia: 17:00 - 22:00
 
Start glownego biegu: Start/Meta – ulica Tadeusza Kościuszki - 20:30
 
Trasa: 5 km,
Biegi dziecięce (21.06.2024 - 17:00) – długość trasy 300m – 600m – 800m
 
Limit czasu: 1 godzina
 
Limit uczestników: 3000 zarejestrowanych biegaczy z opłaconym wpisowym. Uczestnik uważa się za zarejestrowanego dopiero po opłaceniu wpisowego, kiedy system przydzieli mu numer startowy i zostanie uwzględniony na liście startowej.
 
Opłata startowa (w zależności od daty płatności):
- 65 PLN (15 €) przy opłaceniu do 14.04.2024
- 80 PLN (18 €) przy opłaceniu od 15.04.2024 do 22.06.2024 lub bezpośrednio na wydarzeniu w trakcie prezentacji.
 
Opłata startowa obejmuje:
- numer startowy z imieniem (przy rejestracji i po opłaceniu wpisowego do 15.04.2024),
- poczęstunek po zakończeniu biegu na mecie,
- SMS z ostatecznym czasem na numer telefonu podany podczas rejestracji online,
- możliwość skorzystania z szatni do przebrania,
- możliwość pozostawienia osobistych rzeczy w przechowalni,
- możliwość pobrania dyplomu online po zakończeniu biegu,
- fotografie z wydarzenia,
- medal dla uczestnika.
 
Zapłacone opłaty startowe nie są zwracane. W przypadku zgłoszenia rezygnacji do 15.04.2024, uczestnik ma możliwość skorzystania z opłaty startowej w przyszłorocznej edycji tego wydarzenia.
 
Po prawidłowym wypełnieniu formularza rejestracyjnego system zaproponuje możliwość płatności kartą lub przelewem internetowym. Po prawidłowym opłaceniu opłaty startowej otrzymasz potwierdzenie płatności drogą mailową.
 
Wysokość opłaty startowej zależy od daty (dnia), w którym dokonano płatności (nie od daty zarejestrowania się w systemie). Przy płatności online przez system rejestracyjny, płatność jest księgowana natychmiast po dokonaniu płatności. Dlatego zalecamy skorzystanie z tej formy płatności, abyś mógł od razu zweryfikować swoją udaną rejestrację na liście uczestników na stronie internetowej wydarzenia (lista startowa).
 
Prezentacja i odbiór numerów startowych:
w piątek 21.06.2024 i w sobotę 22.06.2024 od 12:00 do 18:00 w Zakopanem
 
Zgłoszenie nieuczestnictwa – wymiana uczestnika:
Opłata startowa nie jest zwracana. W przypadku zgłoszenia rezygnacji do 15.04.2024 uczestnik ma możliwość skorzystania z opłaty startowej w przyszłorocznej edycji wydarzenia. Jeśli uczestnik zgłosi swoją nieobecność z powodów zdrowotnych i dołączy dokument od lekarza od 17.05.2024 do 21.06.2024, ma również możliwość skorzystania z opłaty startowej w przyszłorocznym wydarzeniu.
 
Jeśli nie możesz wziąć udziału i chcesz przenieść swój numer startowy na innego uczestnika, możesz to zrobić, wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 15.04.2024. 
Osoba, która początkowo się zarejestrowała, musi się z nami skontaktować i podać wszystkie dane nowego uczestnika. Pakiet startowy odbiera i potwierdza już nowy uczestnik. Po odbiorze pakietu startowego nie jest możliwa ponowna rejestracja.
 
Przedrejestracja w okresie od 16.04.2024 do dnia, w którym rozpocznie się wydawanie pakietów startowych, jest płatna w kwocie 5,- Euro, która będzie uregulowana przy odbiorze pakietu startowego lub przelewem na konto. Numer startowy nie jest przenoszony. Jeżeli organizator stwierdzi, że z numerem startowym biegł inny uczestnik niż ten, który jest podany w systemie rejestracyjnym, biegacz zostanie zdyskwalifikowany.
 
Ubezpieczenie:
Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do wykupienia indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego (wystarcza standardowe ubezpieczenie zdrowotne obejmujące zakres któregoś z towarzystw ubezpieczeniowych !!!). Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody na mieniu lub zdrowiu związane z podróżą, pobytu oraz udziałem uczestników w wydarzeniu. Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność i odpowiada za swój stan zdrowia na starcie i uczestnictwo w wydarzeniu. Organizator zapewnia na miejscu usługi medyczne i ratownicze.
 
W formularzu rejestracyjnym online masz możliwość podania informacji o Twoim zdrowiu. Organizator użyje tych informacji wyłącznie w przypadku komplikacji zdrowotnych uczestnika i konieczności interwencji służb medycznych i ratowniczych. W przypadku zainteresowania, prosimy uzupełnić przedstawione dane dotyczące Twojego obecnego problemu zdrowotnego, choroby, alergii, osoby kontaktowej lub innej istotnej informacji, która może pomóc nam w przypadku udzielania pomocy medycznej podczas lub po zakończeniu biegu. Jeśli wystąpiły jakiekolwiek zmiany między rejestracją a prezentacją, prosimy o powiadomienie organizatora podczas prezentacji. Przed startem zalecamy, aby uczestnicy przeszli badanie lekarskie.
 
Mierzenie czasu:
Pomiar czasu jest zapewniany przez firmę VOS-TPK. Czip stanowi integralną część numeru startowego i otrzymasz go podczas prezentacji razem z samym numerem startowym. Po przebiegnięciu przez metę nie musisz zwracać czipu; pozostaje on jako pamiątka wraz z numerem startowym.
 
Wyniki:
Organizator natychmiast po zakończeniu wydarzenia opublikuje wyniki na stronie sportsofttiming.sk, a następnie na bratislavamarathon.sk. Uczestnicy zostaną sklasyfikowani według oficjalnego czasu (czas od strzału do momentu przekroczenia linii mety). Lista wyników zawierać będzie również informację orientacyjną o osiągniętym czystym (nieoficjalnym) czasie.
 
Zasady:
Zawody odbywają się zgodnie z przepisami konkurencji lekkoatletycznych WA oraz postanowieniami niniejszego regulaminu. Uczestnik może opuścić trasę za zgodą i pod nadzorem sędziego, pod warunkiem że nie skróci sobie dystansu. Uczestnik, który przyjmie posiłek poza strefą obsługi, naraża się na ryzyko dyskwalifikacji. Uczestnik musi natychmiast zrezygnować z uczestnictwa na polecenie głównego lekarza wydarzenia. Jakiekolwiek towarzyszenie (w tym towarzyszenie na rowerze) lub udzielanie pomocy uczestnikowi podczas zawodów przez inne osoby, z wyjątkiem koniecznej interwencji medycznej lekarza wyznaczonego przez organizatora, uznaje się za niedozwoloną pomoc.
 
Używanie słuchawek podczas biegu jest zabronione, a zawodnikowi grozi dyskwalifikacja. Jest to niebezpieczne ze względu na bezpieczeństwo biegaczy i widzów, kierunki organizacyjne, interwencje i instrukcje organizatorów na trasie podczas biegu, konieczność reagowania na ruch towarzyszących pojazdów, motocykli i rowerów organizatora, policji, służb medycznych i ratunkowych. Ponadto, oddziela to uczestnika od atmosfery tworzonej przez biegaczy, widzów i program towarzyszący.
 
Protesty:
Protesty należy zgłosić ustnie głównemu sędziemu najpóźniej 30 minut po opublikowaniu wyników. Odwołanie od decyzji głównego sędziego, złożone wraz z wpłatą w wysokości 10 €, musi być złożone na piśmie do jury najpóźniej 30 minut po oficjalnym ogłoszeniu decyzji głównego sędziego.
Vecné ceny:
Pierwsze trzy kobiety i pierwsi trzej mężczyźni w klasyfikacji ogólnej oraz według kategorii wiekowych na trasie 5 km otrzymają nagrody rzeczowe..
 
Szatnie i przechowalnia: Istnieje możliwość przebrania się i przechowania osobistych rzeczy w obszarze startu i mety w strefie technicznej.
WC: Mobilne toalety będą umieszczone w pobliżu startu i mety w strefie technicznej.
Służba zdrowia: W obszarze startu i mety, a także wzdłuż trasy biegu, będzie dostępna szybka służba zdrowia i ratunkowa.
Ostrzeżenie: Ze względu na charakter biegu (biegnie się wieczorem przy sztucznym oświetleniu), prosimy uczestników o zwiększoną ostrożność i ewentualne korzystanie z własnych elementów odblaskowych. Zaleca się także używanie czołówek.
Organizator BE COOL, s.r.o. zastrzega sobie prawo do dostosowania i dokładniejszego określenia niektórych danych zawartych w tych przepisach, zwłaszcza z uwzględnieniem okoliczności vis maior. Podobnie, organizator zastrzega sobie prawo do zakończenia rejestracji uczestników w związku z osiągnięciem limitu biegaczy na wydarzeniu lub umożliwienia startu większej liczbie biegaczy. Organizator zastrzega sobie także prawo do odwołania lub przerwania przeprowadzenia wydarzenia lub którejkolwiek z dyscyplin wydarzenia w przypadku poważnego zagrożenia, zwłaszcza wojny, niekorzystnych warunków pogodowych, zmiany aktualnej sytuacji epidemiologicznej, zagrożenia terroryzmem lub innego ataku zagrażającego bezpieczeństwu uczestników wydarzenia, lub z innych nieprzewidywalnych zdarzeń i okoliczności, takich jak zarządzenia i środki państwa, organów państwowych i samorządowych oraz instytucji.
W takim przypadku biegacz/biegaczka nie ma prawa do zwrotu opłaty startowej ani do jej części, ponieważ organizator już ponosił koszty związane z przygotowaniem wydarzenia przed samym momentem przerwania/anulowania wydarzenia. Jednak po zważeniu wszystkich okoliczności i oszacowaniu kosztów związanych z przygotowaniem wydarzenia, organizator może rozważyć możliwość częściowego zrekompensowania biegaczowi/biegaczce opłaty startowej.Informácie uvedené v týchto propozíciách boli "Utworzone dnia 16.11.2023."
 
Kontakt: BE COOL, s.r.o., Krajinská 37, 821 06 Bratislava, Slovenská republika
Telefon: 00421/904 404 638, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Leszek Behounek  MOSiR Zakopane  tel. +48 517589080  od 27.05.2024 r.
 
"Cieszymy się na Państwa przybycie!!!"
 
 
 
 
  bieg nocny2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WIECZORNY BIEG DLA DZIECI - "NOCNIK"
Wieczorny bieg dla dzieci - "Dziecięcy nocnik"
 
Start: 22.06.2024 (sobota) o godz. 17:00 - Zakopane (w miejscowym parku obok startu/mety)
Dzieci będą startować stopniowo według kategorii wiekowych (od A do C), w około 10-minutowych odstępach czasowych, oddzielnie chłopcy i dziewczęta.
 
Limit uczestników: 1000 dzieci
 
Długość trasy i kategorie: - chłopcy i dziewczęta
• A - do 5 lat (rocznik 2019 i młodsze) - 300 m
• B - 6 do 10 lat (rocznik 2018 do 2014) - 600 m
• C - 11 do 15 lat (rocznik 2013 do 2009) - 800 m
 
 
Opłaty startowe w zależności od daty płatności:
• • przy zapłacie do 14.04.2024 – 25 PLN (5,7 €)
• • przy zapłacie od 15.04.2024 do 22.06.2024 - 30 PLN (7,5 €)
 
Opłata startowa obejmuje:
• numer startowy z imieniem i chipem (przy rejestracji i po uiszczeniu opłaty startowej do 15.04.2024),
• medal po ukończeniu trasy,
• posiłek po biegu do mety,
• zdjęcia z wydarzenia
• możliwość pobrania dyplomu online po zakończeniu biegu,
 
Rejestracja, prezentacja zarejestrowanych uczestników, odbiór numerów startowych i chipów - te same informacje co przy głównym biegu.
 
Pomiar czasu i wyniki:
Do listy wyników zostaną wpisane i nagrodzone tylko dzieci, które przebiegną całą trasę bez znaczącej pomocy rodziców!
 
Nagrody:
Pierwsze 3 chłopców i pierwsze 3 dziewczęta w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe.ň
 
W kategorii A i B możliwy jest udział rodziców w biegu razem z dziećmi. Rodzice zawsze startują samodzielnie lub razem z dziećmi na końcu każdej fali startowej !!! Bardzo prosimy rodziców o szacunek przede wszystkim w stosunku do dzieci, które biegną samodzielnie, a także między sobą. Pamiętajcie, że swoim zachowaniem i postawą „fair play” dajecie dzieciom przykład.
-Dzieci startują według poszczególnych kategorii A do C,
-Dzieci startują zawsze najpierw dziewczęta, a potem chłopcy, 2 starty/fale w ramach kategorii),
Ponieważ nawet dziecięce numery startowe zawierają chip !!!, który rejestruje czas każdego dziecka od przejścia przez matę startową do przejścia przez metę, konieczne jest, aby dzieci przeszły samodzielnie zarówno start, jak i metę, w przeciwnym razie ich czas nie będzie rejestrowany, a dziecko nie zostanie uwzględnione w wynikach !!! 
 
Ostrzegamy rodziców, że ze względu na falowe starty i fakt, że czas startu dzieci będzie oceniany w ramach odpowiedniej fali, tzw. „gun time wlny”, może się zdarzyć, że ogólnym zwycięzcą danej kategorii będzie każde dziecko z najkrótszym czasem, niezależnie od tego, z którą falą startuje. Oceny na podium i nagrody mogą otrzymać jedynie dzieci, które przebiegną całą trasę bez znaczącej pomocy rodziców !!! (noszenie na rękach lub ciągnięcie dzieci jest zabronione – dziecko nie zostanie zdyskwalifikowane, ale nie będzie oceniane w ramach klasyfikacji najlepszych, którzy zostaną nagrodzeni).
Organizator opublikuje po wydarzeniu na bratislavamarathon.sk listę wyników, aby każde dziecko mogło pobrać online dyplom potwierdzający jego udział w dziecięcych biegach.
Organizátor BE COOL, s.r.o. zastrzega sobie prawo do dostosowania i dokładniejszego określenia niektórych informacji zawartych w niniejszych propozycjach lub przepisach organizacyjnych w zależności od okoliczności.
 
Organizátor BE COOL, s.r.o. zastrzega sobie również prawo do odwołania lub przerwania przeprowadzenia wydarzenia lub którejkolwiek z dyscyplin wydarzenia w przypadku poważnego zagrożenia, zwłaszcza wojny, niekorzystnych warunków atmosferycznych, zagrożenia terroryzmem lub innego ataku zagrażającego bezpieczeństwu uczestników wydarzenia lub z innych nieprzewidzianych wydarzeń i okoliczności.
 
W takim przypadku biegacz/biegaczka nie ma prawa do zwrotu opłaty startowej lub jej części, ponieważ organizator już ponosił koszty związane z przygotowaniem wydarzenia przed samym momentem przerwania/odwołania wydarzenia. Jednakże, po rozważeniu wszystkich okoliczności i oszacowaniu kosztów związanych z przygotowaniem wydarzenia, organizator może zrekompensować biegaczowi/biegaczce część opłaty startowej.
 
Kontakt: BE COOL, s.r.o., Krajinská 37, 821 06 Bratislava, Słowacja
 
Cieszymy się na Waszą obecność !!!