Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane - Miłośnicy białego szaleństwa opanowali Harendę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

     

logobip

tn img 0521 W sobotę 10 lutego na zakopiańskiej Harendzie odbyła się kolejna edycja zawodów 5. Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim Amatorów. To już trzecie, a zarazem przedostatnie zawody tegorocznego cyklu. Wielki finał imprezy odbędzie się 24 lutego na stoku narciarskim Polana Szymoszkowa. Podobnie jak w roku ubiegłym, w finale nie będzie liczyć się kto jest najszybszy, lecz kto najcelniej trafi w swój czas tym razem z przejazdu w ostatniej edycji zawodów.

Na Harendzie amatorzy rywalizowali w slalomie specjalnym, jak się okazało była to bardzo wyrównana i zacięta walka. W zawodach udział wcięło niemal 80 uczestników i uczestniczek również z zagranicy. Trudna technicznie konkurencja sprawiła, że w drugim przejeździe w zawodach pozostały 62 osoby, a klasyfikacja generalna przyniosła kilka niespodzianek. Najlepsze wśród kobiet w swoich kategoriach okazały się: Rumińska Zofia, Tlałka-Długosz Małgorzata, Pawłowska Dominika, Pawłowska Paulina. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężyli: Biel Alfred, Dziubek Tadeusz, Gomuliński Andrzej, Krasula Paweł, Bucki Paweł, Kurek Grzegorz i Czyż Marcin. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary i pamiątkowe medale, specjalnie przygotowane przez stacje narciarska vouchery na wyciągi oraz smaczne i energetyczne poczęstunki od Partnerów zawodów Smaków Gruzji i firmy Neon.

Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się poniżej oraz na stronie www.zakopane.pl/puchar-zakopanego.

Po raz pierwszy w projekcie popularyzującym narciarstwo alpejskie, podczas 5. Pucharu Zakopanego odbyły się również zawody dla dzieci XLI Szkolna Liga Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim. Tego dnia na Harendzie rozegrano także zawody zorganizowane przez Szkołę Narciarską HSKI z Harendy.
Warto przypomnieć, że w tegorocznym finale Pucharu Zakopanego pula nagród przygotowanych przez Zakopiańskie Centrum Kultury wynosi 30 tyś. zł do wykorzystania w sklepach Polar Sport na produkty Partnera Strategicznego zawodów marki Dynafit.

Fot.: AZ